przejdź do treści | przejdź do menu
Nowa strona KO w Kielcach | ESP ePUAP | instrukcja | redakcja | brak informacji? | mapa serwisu | adresy szkół |  duży kontrast  | domyślny kontrast

Kuratorium Oświaty w Kielcach

12.12.16 – Ogólnopolska Noc Biologów – 13 stycznia 2017

Projekty, programy, akcje organizowane przez zewnętrzne organizacje

 Ogólnopolska Noc Biologów  zaprasza 13 stycznia 2017 r. od godz. 17:00 do Instytutu Biologii (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15).

Zapewniamy, że na tę jedną Noc każdy będzie mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem.  W Noc Biologów m.in. z bliska poznamy tajemnice naszych ptaków, nauczymy rozpoznawać się świętokrzyskie drzewa,  dowiemy się co kryje tajemniczy świat roślinnych związków, dlaczego dorośli palą papierosy, odkryjemy morskie otchłanie i otworzymy serca przed naszymi Gośćmi (a to tylko sekcja serca ssaka).

Naukowcy wyjaśnią z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić? Świetnie zapowiada się program otwartych wykładów. Będzie można posłuchać m.in. o biobankach, długowieczności, cholesterolu ale także o nietoperzach i o tym, że nie wszystkie pszczoły mają żądła.

Zapraszamy wszystkich Gości, Przyjaciół i Pasjonatów Biologii do naszych sal wykładowych, laboratoriów i pracowni badawczych, gdzie pod opieką naukowców będzie można wykonać doświadczenia, eksperymenty, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, zadać pytania czy wziąć udział w dyskusji. 

Zachęcamy również do odwiedzenia stron internetowych www.biologia.ujk.edu.pl i www.nocbiologow.pl, na których znajduje się szczegółowy program Nocy Biologów.

Wstęp na zajęcia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc w laboratoriach, przewidziano rejestrację telefoniczną dla dużych, zorganizowanych grup (tel. 41 349 6293).

Kuratorium Oświaty w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3, budynek C-1, II piętro
Dane teleadresowe wszystkich pracowników urzędu (PDF do wydruku)
Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP oraz wymogi dla dokumentów elektronicznych
godziny pracy: poniedziałek–piątek 7.30–15.30

Wszystkie treści serwisu będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej,
są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.

Menu
Ważne odnośniki